GRAFIKA

10 MIN

06.12.2021

Top 10 trendów logotypów w 2022

Paweł Jankowski

1. Uproszczenie
Logo staje się prostsze w miarę upływu lat, a ten długotrwały trend nie wykazuje oznak spowolnienia w 2021 r. To dobrze, ponieważ nie jesteśmy jeszcze gotowi, aby go odpuścić! Firmy coraz częściej używają narzędzi cyfrowych do komunikowania się z odbiorcami. Ta nowa zmiana wymaga prostej i zwięzłej grafiki. Projektanci porzucają zawiłe wzory i zbyt skomplikowane czcionki. Zamiast tego wybierają minimalistyczne projekty, które są powielane w różnych rozmiarach i nośnikach.

2. Twórcza typografia
Jeśli masz logo tekstowe, możesz skorzystać z kreatywnych rozwiązań typograficznych, aby podkreślić osobowość Twojej firmy. Niestandardowa, oryginalna czcionka może w pełni przekształcić nawet najbardziej niejasne logo. Twoi odbiorcy z pewnością docenią twoją pomysłową typografię! Zamiast odnawiać starą czcionkę, łatwiej byłoby stworzyć nową od podstaw. Potrzebujesz tylko wyobraźni! Zastanów się, jaka typografia może najdokładniej oddać istotę Twojej marki. Jednocześnie pamiętaj, że Twoje logo musi być czytelne i łatwe do zauważenia.

3. Gradienty
Wydaje się, że gradienty mają nieusuwalny potencjał i nie moglibyśmy być z tego powodu szczęśliwsi! Zasadniczo gradient ma miejsce, gdy odcienie tego samego koloru płynnie przechodzą jeden w drugi. W ten sposób tworzysz „oddychający” obraz 3D, który wyróżnia się dynamiką i energią. Wskazówka projektowa: upewnij się, że wszystkie odcienie kolorów w Twoim logo są dobrze widoczne w druku.

4. Znikające litery
Pewnym sposobem na przyciągnięcie uwagi docelowych odbiorców jest zaproponowanie im zagadki. Nadaj swojemu dziełu tajemniczości, usuwając część słowa, używając wyblakłych kolorów lub pozostawiając w połowie wykończoną linię. Jest to efektowna wizualnie, ale trudna technika. Jeśli pójdziesz za daleko, ryzykujesz, że skończysz z logo, które jest całkowicie nieczytelne. Jak w przypadku każdego projektu, w projektowaniu logo ważne jest, aby wiedzieć, kiedy przestać.

5. Nakładająca się geometria
Jeśli wolisz odważne rozwiązania projektowe, z pewnością pokochasz ten trend. Istnieje wiele sposobów wykorzystania geometrycznych kształtów w logo. Wypróbuj różne opcje. Na przykład możesz sprawić, że kilka elementów częściowo się nakłada lub łączy się ze sobą. Układanie elementów to bezproblemowy sposób dodawania warstw do dzieła sztuki. Szkoda byłoby nie wykorzystać tego niezwykłego trendu!

6. Negatywna przestrzeń
Spacja ujemna to pusta przestrzeń wewnątrz lub wokół elementu graficznego lub litery. Ta wolna przestrzeń może działać cudownie! Możesz go wykorzystać na swoją korzyść, ładując go ekscytującymi znaczeniami. Nie można przejść obok logo zawierającego zagadkę negatywnej przestrzeni! Dosłownie hipnotyzuje widza, zmuszając go do rozszyfrowania wszystkich znaczeń ukrytych w projekcie. Zobacz tutaj kilka najlepszych negatywnych logo kosmicznych.

7. Drobne linie
Wyobraź sobie projekt narysowany bardzo ostrym ołówkiem. Takie logo składa się z cienkich, chrupkich linii, które nadają mu eteryczny charakter. O to chodzi w tym kolejnym trendzie. Ta piękna technika opiera się na czcionkach bezszeryfowych i prostej geometrii. Żadnych masywnych linii ani ciężkich wzorów. W rezultacie otrzymasz elegancką, łatwą do skalowania dzieło sztuki, które będzie wyglądać idealnie na różnych powierzchniach.

8. Artystyczny „Chaos”
W 2021 r. Możesz zrobić wszystko. Rozrzuć geometryczne kształty na całym projekcie lub odwróć litery do góry nogami. Nie ma zasad. Artystyczny chaos powraca w modzie! Ten trend to świetny sposób na zaprezentowanie kreatywnej strony Twojej marki. I jak zawsze, wprowadzaj chaos w rozsądny sposób, upewniając się, że twój emblemat pozostaje łatwy do odczytania.

9. Równowaga
Jeśli szukasz techniki, która podkreśli solidny i niezawodny charakter Twojej firmy, nie szukaj dalej. Aby osiągnąć zamierzony efekt, zastosuj czcionki bezszeryfowe i symetryczny układ. Oprócz tego możesz korzystać z przejrzystych i prostych zdjęć.

10. Monogramy
Monogramy powracają, ale tym razem projektanci mają tendencję do wzmacniania tej silnej techniki za pomocą negatywnej przestrzeni, ułożonych w stos elementów i odważnej geometrii. Dzięki tak niesamowitym metodom w swoim arsenale masz wszelkie szanse na stworzenie prawdziwego arcydzieła!

Zapraszam do współpracy!

ROZPOCZNIJ PROJEKT, UMÓW ROZMOWĘ LUB PO PROSTU SIĘ PRZYWITAJ!

Dziękuję!
Twoje zgłoszenie zostało wysłane.
Ups! Sprawdź czy dobrze wypełniłeś pola.